Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 WYKAZ UPRAWNIEŃ PRZYSŁUGUJĄCYCH NA PODSTAWIE PROGRAMU

Wersja do druku drukuj

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny.

Wnioski o nią można składać już od 16 czerwca 2014 r.

Co oferuje Karta Dużej Rodziny?

Wykaz zniżek z ogólnopolskiego programu: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/partnerzy-karty-duzej-rodziny

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/wyszukiwanie-partnerow-karty-duzej-rodziny

http://www.kartaduzejrodziny.pl/firmy-w-programie-duzej-rodziny.html

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny?dzial=pliki

https://www.rabatydlarodziny.pl/

 

 

 

Wykaz zniżek z projektu "Śląskie dla rodziny": www.slaskiedlarodziny.pl/baza-ulg-i-uprawnien

Zniżki dla projektu "Śląskie dla rodziny-Karta Dużej Rodziny" udzielane są na podstawie ogólnopolskiego projektu Karta Dużej Rodziny.

 

 

Wykazy uprawnień przysługujących na podstawie programów zamieszczone są na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz na stronach rodzina.gov.pl, kartaduzejrodziny.pl, empatia.mpips.gov.pl oraz slaskiedlarodziny.pl.

Wykazy te, w miarę podpisywania umów z partnerami przystępującymi do programów będą na bieżąco aktualizowane.

Linki do stron:

Interaktywna mapa z partnerami Karty Dużej Rodziny

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/wyszukiwanie-partnerow-karty-duzej-rodziny

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/partnerzy-karty-duzej-rodziny

Wyszukanie firm i instytucji oferujących zniżki w ramach programu Karta Dużej Rodziny jest teraz łatwiejsze. Dzięki interaktywnej mapie można szybko znaleźć interesujące nas ulgi według lokalizacji lub branży.

Mapa Karty Dużej Rodziny umieszczona na stronie rodzina.gov.pl pozwala szybko znaleźć interesującą nas firmę i instytucję oferującą zniżki w naszej okolicy. Wyszukiwarka składa się z pięciu głównych elementów: 

  • interaktywnej mapy, na której zaznaczono placówki firm i instytucji;
  • listy branż, w której firmy i instytucje prowadzą swoją działalność, która umożliwia zawężenie kryteriów wyszukiwania podmiotów do wybranej kategorii;
  • listy województw wraz z liczbą fizycznych lokalizacji świadczenia usługi w danym regionie (można także zawężyć obszar do poziomu, powiatu lub gminy);
  • pola wyszukiwania, w które możemy wpisać nazwę miejscowości w okolicy której szukamy firmy lub instytucje;
  • pola wyszukiwania, w które wpisać można dowolne „słowa kluczowe” (np. frazy „obuwie”, „bank PKO”, „Warszawa centrum”). 

Na mapie placówka danej firmy lub partnera oznaczona jest w formie ikony nawiązującej do branży, w której zniżki są oferowane. Po najechaniu kursorem na ikonę wyświetla się nazwa firmy oraz dokładny adres. Po kliknięciu w ikonę rozwija się opis oferowanych w danym miejscu zniżek oraz pełne dane kontaktowe. 

Widok mapy można w dowolnym momencie zmienić na wykaz partnerów prezentowanych w formie alfabetycznej listy. Tu znajdują się także ci partnerzy, którzy nie mają fizycznego punktu sprzedaży zaznaczonego na mapie (np. sklep internetowy, czy firmy świadczące usługi o zasięgu ogólnopolskim). 

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci. 

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek handlowych w instytucjach publicznych i firmach prywatnych. Do tej pory do programu włączyły się m.in. banki PKO BP i BOŚ, sieć PLAY, księgarnie Świat Książki i Bonito, kina Helios, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS. W sumie do programu przystąpiło już ponad 500 partnerów, którzy oferują zniżki w ponad 5000 miejsc. 

Interaktywna mapa Karty Dużej Rodziny dostępna jest tutaj: rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl. 

Załączniki:
Adobe Acrobat Document 150129_wykaz_szczegolnych_uprawnien_oferowanych_przez_partnerow_kdr_2.pdf
Excel Spreadsheet wykaz_na_strone_-_17_06_2015_1.xls

dodano 2015-08-05 14:55:05 przez Iwona Skrzypczyk

  « Powrót