Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Remiza na Jubileusz

Wersja do druku drukuj

13 września 1997r …Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Ornontowic, ten dzień już teraz stanowi jedną z ważniejszych dat w historii gminy .Jego głównymi bohaterami byli strażacy świętujący jubileusz 70-lecia istnienia OSP w Ornontowicach. Czyż można wyobrazić sobie wspanialsze uświetnienie takiego jubileuszu niż oddanie do użytku nowej remizy, i to takiej remizy, której pozazdrościć może nie jedna jednostka OSP.

Wszystko zaczęło się 16 grudnia 1991 r, kiedy Uchwałą Zarządu Gminy powołano Społeczny Komitet Budowy Remizy Strażackiej w Ornontowicach. Budowę rozpoczęto rok później. Cała inwestycja finansowana była z budżetu gminy.

Kubatura budynku miała wynosić 3.900 metrów sześciennych. Miały się na nią składać trzy boksy garażowe z zapleczem technicznym, sala imprez o powierzchni 220 metrów kwadratowych oraz pomieszczenia socjalne. Miejscowe władze dążyły do tego, aby oddać obiekt do użytku na 70-ty jubileusz... i udało się. 13 września 1997 r, prezes OSP Ornontowice druh Sławomir Bijak uroczyście przeciął wstęgę, tym samym otwierając uroczystość jubileuszową.

Szczególną niespodziankę zgotowali strażakom goście z niemieckiego powiatu Neuss, którzy na „urodziny” podarowali naszej jednostce samochód. Była to ratunkowa wersja Mercedesa. Starosta powiatu Neuss Dieter Patt osobiście wręczył kluczyki do samochodu i życzył aby nigdy nie zaszła potrzeba jego użycia.


dodano 2012-02-08 12:17:07 przez

  « Powrót