Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Profilaktyka cukrzycy

Wersja do druku drukuj

Z dniem 25 września 2012r. weszło w życie Zarządzenie Marszałka Województwa Śląskiego nr 00076/2012, powołujące Interdyscyplinarny Zespół Roboczy do spraw rozwiązywania problemów w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy. Głównym zadaniem Zespołu jest inicjowanie działań zmierzających do rozwiązywania problemów w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy w województwie śląskim. Powyższa inicjatywa jest konsekwencją działań Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w 2006r. uchwaliła rezolucję nr 61/225, uznając cukrzycę za epidemię naszego wieku.
 
Cukrzyca to ciężka przewlekła choroba dotycząca osób w każdym wieku. Bywa, że chorobę tę trudno zdiagnozować przez wiele lat. Wystąpienie powikłań staje się dramatem chorego i jego najbliższych. Prewencja cukrzycy i jej powikłań jest w wielu przypadkach możliwa. Wszystko zależy od znajomości objawów choroby, czynników ryzyka i możliwych ciężkich powikłań. 
 
Mając na uwadze powyższe fakty oraz dramatyczny wzrost zachorowań na cukrzycę zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych w tym kobiet w ciąży, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.
dodano 2013-06-26 10:08:21 przez Aleksandra Szołtysek

  « Powrót