Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Ornontowice

Wersja do druku drukuj

W sobotę 23 kwietnia w czasie Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach gościliśmy gimnazjalistów i ich rodziców. Goście zobaczyli sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie, warsztaty szkolne, internat, obiekty sportowe wraz z nowo otwartą siłownią. Kandydaci do klas pierwszych zapoznali się ze szczegółami oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie naszej szkoły podzielili się swoimi wrażeniami, dyrekcja i nauczyciele odpowiadali na pytania i przybliżali oferowane kierunki kształcenia.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie FONTANNY CZEKOLADOWEJ FONDUE oraz wyciskanego soku z jabłek i marchwi.

W czwartek 28 kwietnia w czasie kolejnego Dnia Otwartego odbył się na terenie naszej szkoły konkursy: gastronomiczny Mini MasterChef oraz konkurs ekonomiczny. Gościliśmy również pedagogów szkolnych z terenu Powiatu Mikołowskiego m.in. z Ornontowic, Orzesza, Bujakowa i Mikołowa oraz miejscowości ościennych m.in. z Paniówek. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Iwona Smorz, pedagog szkolny Izabela Lindner oraz nauczyciel pan Damian Łyko. W trakcie spotkania zaprezentowano kierunki kształcenia w roku szkolnym 2016/2017, bazę dydaktyczną naszej szkoły oraz osiągnięcia naszych uczniów.

Konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów, przygotowany przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych - Beatę Nowak i Damiana Łyko. Do Konkursu przystąpili uczniowie klas trzecich Gimnazjów z: Ornontowic, Mikołowa - Bujakowa i Orzesza – Zawady.

Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu testu przez wszystkich zgłoszonych zawodników. Test zawierał 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Do drugiego etapu awansowało 12 zawodników, którzy uzyskali najwyższy wynik z testu. Polegał on na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych – obliczeniu zysków z lokat oferowanych przez banki: OK Bank Spółdzielczy, Bank Pekao S.A., PKO BP S.A. oraz na sporządzeniu polecenia przelewu.W wyniku zsumowania punktów uzyskanych w obydwu etapach - I miejsce zdobyła Weronika Krzemień z Gimnazjum nr 4 Mikołów –Bujaków. II miejsce uzyskał Arkadiusz Bańczyk z Gimnazjum nr 2 w Orzeszu Zawadzie oraz III miejsce zdobył Mikołaj Kniejski z Gimnazjum w Ornontowicach. Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Odbyła się również czwarta edycja konkursu gastronomicznego Mini Masterchef. W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów z gimnazjów Powiatu Mikołowskiego między innymi z Orzesza -Zawady, Mikołowa, Ornontowic, Bujakowa i Gardawic. Zmagania gimnazjalistów wspierali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSP w Ornontowicach. Zadaniem uczestników było wykonanie wylosowanej potrawy np. sakiewek aromatycznych czy jabłek w szlafroczkach i zaprezentowanie jej. Po pasjonującej i wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięską parę. Tytuł Mini Masterchefa otrzymały Wiktoria Chrobok oraz Wioletta Smyla z gimnazjum nr 2 z Orzesza - Zawady.

Dziękujemy Gimnazjalistom oraz ich opiekunom za udział w Konkursach. Życzymy dalszych sukcesów i wyboru właściwej ścieżki życiowej.

Szczegóły: http://www.zsp.ornontowice.pl/?sekcja=aktualnosc&aktID=1328

 

 

 

 


 

dodano 2016-05-04 12:28:14 przez Iwona Skrzypczyk

  « Powrót