Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Pierwsze miejsce w Finale Młodzieżowego Festiwalu Nauki dla uczniów ZSP w Ornontowicach!

Wersja do druku drukuj

 

W dniu 15 marca 2016 r. odbył się finał Młodzieżowego Festiwalu Nauki, w którym kolejny raz wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach. Tym razem to już VIII Finał Powiatowego Festiwalu. Impreza odbyła się jak co roku w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, a brały w niej udział gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu było hasło „Czy najważniejsze jest to, co jest niewidoczne dla oczu?” Inspirując się tak postawionym pytaniem należało przygotować i zaprezentować stanowisko szkolne oraz prace fotograficzne. Jednym z elementów eksperymentu z nauką było również wykonanie krótkiego filmu o tej samej tematyce.

Chcieliśmy się podzielić dobrą wiadomością i pochwalić, że nasz film konkursowy zdobył pierwsze, a praca konkursowa w postaci albumu fotograficznego - trzecie miejsce wśród ocenianych na festiwalu prac. Film możecie zobaczyć na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Blok elektryczny”, a do obejrzenia prac i stanowiska szkolnego zapraszamy na załączonych zdjęciach. Mamy zdolnych uczniów i dobrą, budującą atmosferę w szkole!

Twórcami pomysłu, realizatorami oraz aktorami w filmie pod tytułem „Druga strona medalu” byli technicy elektrycy z klasy 2SHE: Arek Urban, Kuba Herdzina, Adam Szary, Marcin DurynekMichał Dudło. Gratulujemy!

Nagrodzony album fotograficzny wykonały Aneta Spendel (kształci się w zawodzie technik ekonomista) i Edyta Pierzchała (kształci się w zawodzie technik ekonomista). Dla was również gratulacje!

W dniu finału szkołę na stanowisku reprezentowały Dżesika Łazinka (kształci się w zawodzie technik ekonomista) i Natalia Gogolin (kształci się w zawodzie fryzjer) oraz Kuba Wasilewski (kształci się w zawodzie technik hodowca koni), który ponadto zaanonsował szkołę na otwarciu Finału. Przygotowania do dnia Finału Festiwalu rozpoczęły się dużo wcześniej w szkole i angażowały wiele osób. Należy wspomnieć, że stanowisko szkolne zdobiły prace wykonane przez uczniów z klasy 1EEO – albumy fotograficzne obrazujące piękno krajobrazu i ciekawostki przyrodnicze. Odwiedzający mieli także możliwość zmierzenia się ze swoją wiedzą biologiczną w przygotowanym mini-konkursie przyrodniczym, w którym nagrodami były wykonane również przez tą klasę piękne kolorowe kwiaty. Szczególnie duży wkład w nasze stoisko wniosła Natalia Matuszczyk (kształci się w zawodzie technik ogrodnik – architektura krajobrazu), która przygotowała artystyczne wizje kwiatów na drewnie oraz plakat prezentujący szkołę. Można je zobaczyć na załączonych zdjęciach. Dziękujemy.

Na podziękowania zasługują również opiekunowie, przede wszystkim Pani mgr Urszula Tanistra, która czuwała nad całością oprawy, organizacją, wystrojem stanowiska, przygotowaniem prac konkursowych oraz przygotowaniem konkursu – propozycji dla odwiedzających nasze stanowisko. Dziękujemy Pani Urszulo za wieloletnie starania nad jakością wystawianych przez nas prac, modeli, eksponatów. Z kolei elektrycy Marcin Durynek, Kuba Herdzina i Arek Urban pod okiem mgr inż. Ireneusza Koniecznego demonstrowali widzialne działanie niewidzialnego prądu na przygotowanych przez siebie eksponatach. W przygotowaniu prezentowanych instalacji pomógł im inż. Robert Pawolka. Zapraszamy raz jeszcze do obejrzenia skromnej galerii zdjęć.

dodano 2016-03-17 14:34:38 przez Iwona Skrzypczyk

  « Powrót